Click Here to Donate Online and help St. John the Baptizer Program Liturgic Saptamana 27 Mai - 2 Iunie – biserica.us

Program Liturgic Saptamana 27 Mai - 2 Iunie

Frati creștini,

Așa cum este știut in perohia noastră împletim activitatea spirituală, respectând cultul creștin-ortodox, cu activitățile culturale (Scoala Duminicala) sociale si recreative pentru toți membri comunității, maturi și copii.

Astfel, dacă in perioada anterioară am avut câteva evenimente tradiționale (sarbatoarea Floriilor, a Pastelui, aniversarea sfințirii bisericii), Duminica 2 Iunie sarbatorim Ziua Copiilor.

cu activități și jocuri pentru diferite vârste și meniu adecvat atât pentru copii cât și pentru părinți.

Sâmbătă 1 iunie, in jurul orei 9:00AM, ne vom aduna pentru a continua lucrarile la locul de joaca pentru copii. Cei care pot veni sa ajute sunt bineveniti.

Sambata 1 Iunie

09:00AM - Curatenie si amenajare

Duminica 2 Iunie

09:30AM - Utrenie

10:30AM - Sf. Liturghie

01:00PM - Picnic Ziua Copilului

Dumnezeu sa ne lumineze, ca și pe cel din Sf. Evanghelie a acestei Duminici, in credința noastră , pe care sa o transmitem din generație in generație. Este ruga și îndemnul pe care vi-l adresează o data cu salutul creștinesc Hristos a Inviat!

Pr. Marian