Click Here to Donate Online and help St. John the Baptizer Program Liturgic Saptamana 29 Iulie - 04 August – biserica.us

Program Liturgic Saptamana 29 Iulie - 04 August

Dragi enoriași,

Mulțumim Domnului și celor ce au fost prezenți la slujba de Duminica trecută când am avut ca invitat pe Pr. Ionuț Preda cu familia, care prin slujire și cuvântul de învățătura ne-a insuflat tuturor bucuria de a fi împreuna in Casa Domnului, mentinand astfel vie credința și traditiile noastre românești.

Urmează săptămâna in care începe postul Sfintei Marii (1-15 August) in care va îndemnam la post și rugăciune spre a va putea spovedi și impartasi așa cum se cuvine in aceasta perioada.

Tot spre întărirea noastră spirituala va invitam Vineri 2 August ora 10:00PM (seara) la o slujba deosebita de priveghere: Vecernie, Utrenie urmate de Sf.Liturghie începând cu ora 12:00AM (noaptea). Cei pregătiți se pot spovedi și impartasi cu aceasta ocazie.

De asemenea, in data de Miercuri 6 August sarbatorim Schimbarea la Fata a Domnului.

Perioada postului se va încheia cu Prohodul Maicii Domnului - Miercuri 14 August ora 6:00PM și slujba dedicată Adormirii Maicii Domnului - Joi 15 August ora 9:30AM urmate de Picnicul Dedicat Sf. Marii in data de Duminica 18 August cu meniu tradițional romanesc.

Va așteptăm cu drag la slujbele duminicale și evenimentele deosebite din aceasta perioad:

Vineri 02 August

10:00PM - Vecernie

11:00PM - Utrenie

12:00AM - Sf. Liturghie

Duminica 04 August

09:30AM - Utrenie
10:30AM - Sf. Liturghie

Cu toată solicitudinea va chiama sa fim împreuna spre zidirea noastră duhovniceasca și susținerea bisericii noastre,

Pr. Marian Preda