Click Here to Donate Online and help St. John the Baptizer Program Liturgic August - Septembrie – biserica.us

Program Liturgic August - Septembrie

Frati creștini,

Mare bucurie am simtit Duminica trecută văzând buna prezenta a voastră la slujba și la picnicul de Sfanta Maria intr-o atmosfera plăcuta, prieteneasca, chiar frateasca, așa cum se cuvine a fi intr-o adevarata comunitate creștina.

Va mulțumim tuturor, mai ales președintelui și consiliului parohial, doamnelor din comitet și tuturor celor ce s-au străduit la pregătirea celor necesare bunei desfășurări a evenimentului.

Sper ca așa cum am fost in aceasta Duminica sa fim împreuna la toate slujbele și evenimentele bisericii noastre.

De aceea, la sugestia mai multor credinciosi va comunicam programul din perioada următoare:

Duminica 25 August
09:30AM - Utrenia
10:30AM - Sf.Liturghie

Joi 29 August - Tăierea Capului Sfântului Ioan Botezătorul
08:00AM - Utrenia
09:00AM - Sf. Liturghie

Duminica 1 Septembrie
09:30AM - Utrenia
10:30AM - Sf.Liturghie

3 Septembrie- 2 Octombrie Concediul pe anul 2019. In aceasta perioada biserica va fi deschisă in fiecare Duminica intre 10:00AM si 12:00AM de doamna Florentina care va citi acatistul și rugăciunile zilei, iar cine dorește aprinde o lumânare și lasă un pomelnic.

Duminica 6 Octombrie După slujba, conform tradiției noastre ținem sarbatoarea strugurilor sau a recoltei și va invitam la picnicul cu must, pastramă și alte bucate tradiționale.

Duminica 10 Noiembrie Lasatul secului pentru Postul Crăciunului cand va invitam la Picnicul de iarna cu tradiționale preparate din porcul ce va fi sacrificat cu acest prilej.

Urmeaza celelalte Duminici și sărbători din perioada postului, când ne spovedim și împărtășim.

Și încheiem anul cu serbarea de Crăciun, când vine Moșul cu daruri pentru copiii noștri și celelalte sărbători de iarna.

Pe parcurs va vom mai reaminti acest program la care va așteaptă ca de obicei sa fim împreuna la ruga și la voie buna,

Pr. Marian Preda