PICNIC LASATA SECULUI | Duminica 10 Noiembrie, Ora 1:00 PM

AMAZON SMILE

Cu cat mai multa lume utilizeaza Amazon Smile, cu atat mai multe donatii se incaseaza

Aici sunt informatii despre cum se poate dona prin Amazon Smile:

Site-ul Amazon Smile este operat de Amazon, oferind aceleasi produse, preturi si variante de livrare ca si pe site-ul principal, Amazon.com.

Diferenta este ca atunci can cumparati aici, Fundatia AmazonSmile va dona 0.5% din pretul cumparaturilor care se califica in acest program la o organizatia caritabila aleasa de dumneavoastra.

Pasul 1.

Pe internet, mergeti pe: https://smile.amazon.com/

Atentie: e important sa fie cuvantul "smile" in adresa. Daca mergeti pe adresa normala, amazon.com, cumparatura dumneavoastra nu va fi considerata in programul de donatie.

Trebuie sa aveti un cont Amazon.

Pasul 2.

In meniul "Pick your own charitable organization", alegeti: St John Orthodox Church of Charlotte NC

Atentie: Este important sa alegeti numele exact cum e indicat aici. Aceasta este inregistrarea Bisericii noastre la IRS. Daca puneti St John the Baptizer sau asemanator, nu veti gasi biserica noastra.

Pasul 3.

Verificati sub bara de cautare din AmazonSmile sa apara: Supporting: St John Orthodox Church of Charlotte NC.